Uczucia zaczynają mieć na Tobą władze- cierpienie, nienawiść… nienawiść do samej siebie.

Czas płynie, a ty stoisz w miejscu, nie możesz go dogonić. Nie nadążasz. Gubisz się. Tak po prostu. I gdy już raz się zgubisz to gubisz się cały czas. Wszystko zaczyna Cię przytłaczać. Nawet najdrobniejsze rzeczy. Nie możesz sobie dać z tym wszystkim rady. Po pewnym czasie odpuszczasz. Przestajesz walczyć. Już nawet nie płaczesz. Tylko stoisz. Stoisz i patrzysz na wszystko co cię otacza obojętnym wzrokiem. Mówisz “mam to w dupie”, ale tak naprawdę są to tylko słowa. Nieprawdziwe słowa, bo w głębi duszy nie możesz dać sobie z tym wszystkim rady. Niszczysz się powoli od środka. I to już zaczyna trwać zbyt długo. Powoli zaczynasz niszczyć się na zewnątrz. Zmieniasz się, zmieniają się twoje myśli, wygląd. Wszystko. Zaczynasz mieć sińce pod oczami, twoja skóra robi się sucha, oczy przemęczone, a ręce zaczynają ci drżeć i już nic na to nie poradzisz. Psujesz się… powoli gnijesz. Chcesz wszystko naprawić, ale czas leci zbyt szybko. Nim się obejrzysz już popełniasz kolejny błąd, i tak ciągle. Nim się obejrzysz, a stajesz s człowiekiem, którego już nic nie zdoła naprawić. A Ty? Zaczynasz to widzieć. Że to już koniec, że nic z tym nie zrobisz i po prostu stajesz przed lustrem i zaczynasz na siebie patrzeć. Twój wzrok zamienia się na wzrok gardzący sobą. Zaczynasz sobą gardzić. Patrzysz i jesteś załamany. Patrzysz na osobę w lustrze, jakby to nie ty, jakby to był inny człowiek. Człowiek, który został zniszczony przez świat, przez ludzi i przez samego sobie.

tumblr_nfpu1qtGNo1tzmxb6o1_500

5 Komentarze

  1. Bardzo interesująco wypowiadasz się na różne sytuacje w życiu. Mam pytanie jak pomóc takiej sobie ? Bo mam przyjaciółkę która odradza się od mnie a chciałbym jej pomóc.

    • Przede wszystkim najważniejsze jest wsparcie, byt przy owej osobie, pokazanie że ma na kogo liczyć, że są ludzie którym JESZCZE da się ufać i pomoc pomimo wszystko. Dzisiejsza logika nastolatków to odtrącanie wszelakiej pomocy i wsparcia, pomimo że tej pomocy ta osoba wymaga. Pokaż jej że warto jeszcze wierzyć, że są na świecie normalni ludzie i pokaż jej że nie warto nosić w sobie nienawiści gdy wnętrze człowieka jest bogate w wiele lepszych uczuć. Każdy potrafi się z gubić, każdy ma ten sam okres i w takim okresie ważne jest wsparcie drugiej osoby. Można również znaleźć wspólną pasję aby uciec od wszystkich problemów i cieszyć się swoimi zainteresowaniami. Spędzaj z nią dużo czasu, to pomaga. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.