Człowiek może być doskonały, nie idealny.

Nie istnieje taki człowiek. Nie ma człowieka idealnego pod choćby jednym względem, a co dopiero żeby był człowiek idealny pod każdym względem. Staramy się być perfekcyjni.. Nie zawsze co prawda. Jednak staramy się być perfekcyjni by zdobyć na przykład uznanie w oczach innych. Czasami ktoś dąży do perfekcji, bo uważa się za najlepszego, za osobę ponad przeciętną. Niektórzy dążą do perfekcji, bo chcą się dopasować do drugiej osoby. Ktoś ma swój „kanon ideału” i chcemy by ta osoba właśnie tak nas postrzegała. Często jest tak, że dążąc do perfekcji, której i tak naprawdę nie ma, zatracamy prawdziwych siebie. Po drodze gubimy to co jest w nas najpiękniejsze, swoją indywidualność. Każdy jest inny, każdy na swój swój sposób jest bardzo wartościowy. Nie ma na świecie osoby perfekcyjnej, osoby pod każdym kątem idealnej. Każdy ma swoje wady. Większe bądź mniejsze, ale je ma. Każdy człowiek ma swoje zalety i to właśnie na nie powinien zwracać największą uwagę. Z resztą mamy i zalety i wady, jest zachowana ta równowaga. Każdy ma zalety, każdy ma wady, nie ma perfekcjonisty.tumblr_static_tumblr_static__640

4 Komentarze

  1. Istnieją ideały. To jednak pojęcie dość subiektywne: dowolny wybór. Zawsze jest to jednak ktoś, coś odległego i nieosiągalnego. Tak zbudowany jest ludzki mózg.

  2. Co do tego że nikt nie jest idealny, muszę się zgodzić, lecz milisz się co do stwierdzenia, że każdy jest wyjątkowy. Wyjątkowość to pojęcie względne, czasem ludzią się wydaje, że na świecie jest ktoś wyjątkowy, lecz tka nie jest. Ludzkość to po prostu szara materia stworzona po to by dawać potomstwo. Żyjemy tak naprawdę według ustalonych reguł, to wszystko dowodzi, że nie ma wyjątków są tylko powtarzające się „stwory” boga.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.